Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia
Zarezerwuj Zarezerwuj Kup bilet

czw, 14.12.2017
17:00–19:00

Spotkanie
Muzeum – Miejsce Pamięci Palmiry

Wieczór poetycki | 78. rocznica pierwszych niemieckich egzekucji w Palmirach

Podczas wieczoru wspomnieniowo–poetyckiego wystąpią aktorzy scen warszawskich. Przy akompaniamencie skrzypiec i wiolonczeli zaprezentują teksty grypsów więziennych, a także utwory poetyckie autorstwa osób, które spoczywają na Cmentarzu-Mauzoleum, oraz wspomnienia współwięźniów z Pawiaka. Wieczór wspomnieniowy organizowany jest w Palmirach po raz szósty. Zawsze odbywa się  w scenerii ekspozycji prezentującej pamiątki po ofiarach.

Wieczór zostanie zorganizowany dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach zadania „Wspieranie samorządowych instytucji kultury – opiekunów miejsc pamięci” –  projekt „Poprawa warunków funkcjonowania Muzeum – Miejsce Pamięci Palmiry oddział Muzeum Warszawy, w tym otaczającej przestrzeni”.

Istnieje możliwość dojazdu autokarem z Warszawy sprzed Muzeum Więzienia Pawiak. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja miejsc: tel. 22 831 92 89.

Zarezerwuj Zarezerwuj

Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.