pt., 10.05.2024

bezpłatne wejściowki

Warsztaty z tworzenia biżuterii patriotycznej, inspirowanej zbiorami Muzeum Warszawy

Na warsztatach omówimy, a następnie samodzielnie wykonamy biżuterię, która wzmacniała ideę odzyskania niepodległości w trudnych czasach zniewolenia, czy czasach wolności i ważnych rocznic historycznych stanowiła afirmację wspólnoty i tożsamości narodowej. Wyjaśnimy znaczenie symboli i kolorów, przedstawimy różne formy biżuterii i okoliczności ich powstawania. Do stworzenia własnych dzieł zainspirują nas bogate zbiory Muzeum Warszawy.

To doskonała okazja, aby podkreślić, że patriotyzm nie musi wykluczać współpracy i otwartości na innych. Biżuteria to wyjątkowy sposób wyrażania siebie. Dając uczestnikom możliwość tworzenia własnych unikalnych dzieł, zachęcamy ich do refleksji na temat tożsamości, historii i współczesności. Warsztaty to nie tylko nauka, ale także świetna zabawa i możliwość wymiany doświadczeń i wspólnego tworzenia, co jest zgodne z duchem wspólnoty, także europejskiej.

Zapraszamy na te wyjątkowe warsztaty, gdzie połączymy patriotyzm z ideą jedności i współpracy w Europie! Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: palmiry@muzeumwarszawy.pl  do czwartku 9 maja 2024 roku.

Wydarzenie w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

Podczas DOFE 2024 wstęp do Muzeum, udział warsztatach i  wydarzeniach jest bezpłatny. Bezpłatny bilet można pobrać online lub w kasie Muzeum-Miejsce Pamięci Palmiry.

Zdjęcie: Tomasz Kaczor