sob., 03.12.2022

Oprowadzanie

Sobotnie oprowadzanie z kuratorem po wystawie w Palmirach

Wystawa poświęcona jest egzekucjom w Palmirach i na terenie Puszczy Kampinoskiej w latach 1939–1943, a także wydarzeniom na tym obszarze w trakcie II wojny światowej.

Ważną pozycję w tej części stanowią:

• biogramy wybranych ofiar,
  • fotografie,
  • pamiątki związane z ich życiem prywatnym, społecznym i zawodowym przekazane przez najbliższych,
  • niemieckie zaświadczenia o śmierci więźniów
  • oraz fotokopie podziemnej prasy z informacjami o egzekucjach.

Podczas oprowadzania kuratorki opowiedzą o wydarzeniach rozgrywających się w Puszczy Kampinoskiej w czasie II wojny światowej.

Informacje praktyczne

Dla kogo: osoby od 12 roku życia (o wejściu młodszych dzieci decydują ich opiekunowie)

Bilety do kupienia online i w kasie biletowej (na miejscu płatność tylko gotówką)

Dostępność: osoby z niepełnosprawnością ruchową

Jeden poziom, szerokie przejścia, brak progów, w budynku łazienka dla osób poruszających się na wózkach i z problemami z poruszaniem.