sob., 06.04.2024

Oprowadzanie

Oprowadzanie po Palmirach

Zdjęcie wnętrza wystawy w Muzeum w Palmirach.

Zwiedzanie obejmuje wybrane elementy ekspozycji oraz cmentarza w Palmirach, na którym spoczywają przedstawiciele przedwojennych elit i osoby zaangażowane w działania konspiracyjne.

Podczas spaceru dowiecie się o:

• Akcji AB i innych wydarzeniach historycznych na terenie Puszczy Kampinoskiej,
  • przedmiotach pozwalających ustalić tożsamość ofiar egzekucji,
  • działalności osób spoczywających na cmentarzu,
  • pracach ekshumacyjnych i historii powstania cmentarza.

Prowadzenie: Maria Kamińska – polonistka, varsavianistka, słuchaczka podyplomowych studiów o korzeniach totalitaryzmu XX wieku i ludobójstwach na Uniwersytecie SWPS, adiunktka w Muzeum-Miejscu Pamięci Palmiry odpowiedziana za edukację.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Dla kogo: osoby od 12 roku życia (o wejściu młodszych dzieci decydują ich opiekunowie)

Dostępność: osoby z niepełnosprawnością ruchową

Jeden poziom, szerokie przejścia, brak progów, w budynku łazienka dla osób poruszających się na wózkach i z problemami z poruszaniem.