sob., 11.05.2024

Oprowadzanie
bezpłatne wejściowki

„Leśne ścieżki wokół Palmir” – spacer wokół muzeum, oprowadzanie kuratorskie po wystawie, cmentarzu i najbliższej okolicy

Oprowadzanie inspirowane przewodnikiem „Leśne ścieżki wokół Miejsca Pamięci Palmiry”.

Wydarzenia, o których opowiada wystawa stała w Muzeum – Miejscu Pamięci Palmiry rozgrywały się w otoczeniu przyrody. Cmentarz – Mauzoleum w Palmirach, zanurzony dziś w sercu Kampinoskiego Parku Narodowego, stanowi cel wypraw dla spacerujących szlakami turystycznymi. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, wydaliśmy w roku ubiegłym publikację „Leśne ścieżki wokół Miejsca Pamięci Palmiry”. Podkreślamy w nim m. in., że architektura budynku muzeum współgra z otoczeniem, a nad wszystkim unosi się wspomnienie ludzkich dramatów i gorycz hitlerowskiego terroru. Podczas wydarzenia chcemy zaprezentować sposób odczytywania historii według układu warstw: przyrodniczej, historycznej i biograficznej, podobny jak w wydanym przez Muzeum Warszawy przewodniku, który będzie nam towarzyszył podczas spaceru.

Niespodzianka! Jeden z uczestników otrzyma książkę w prezencie!

Wydarzenie w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

Podczas DOFE 2024 wstęp do Muzeum, udział warsztatach i  wydarzeniach jest bezpłatny. Bezpłatny bilet można pobrać online lub w kasie Muzeum-Miejsce Pamięci Palmiry.

Zdjęcie: Jarosław Barański