sob., 19.10.2024
Całodniowe

Centralny Zlot Młodzieży PTTK „Palmiry”

Centralny Zlot Młodzieży PTTK „Palmiry” to coroczne wydarzenie organizowane przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze (PTTK), mające na celu upamiętnienie ofiar zbrodni hitlerowskich w Palmirach, a także promowanie turystyki, krajoznawstwa i postaw patriotycznych wśród młodzieży. Zlot odbywa się w Puszczy Kampinoskiej, niedaleko Warszawy, a jego centralnym punktem jest cmentarz-mauzoleum w Palmirach, gdzie spoczywają osoby zamordowane przez Niemców podczas II wojny światowej.

W wydarzeniu bierze udział młodzież z różnych szkół i organizacji, a jego program obejmuje piesze rajdy, marsze na orientację, wykłady historyczne oraz uroczystości patriotyczne. Uczestnicy mają okazję zwiedzać Kampinoski Park Narodowy, poznawać jego walory przyrodnicze, a także zgłębiać historię regionu i jego tragiczne losy z czasów okupacji.

Zlot „Palmiry” to nie tylko okazja do upamiętnienia ofiar, ale także do integracji młodzieży i promowania aktywnego wypoczynku na łonie natury. Wydarzenie wzmacnia więzi międzypokoleniowe i buduje świadomość historyczną, rozwijając jednocześnie umiejętności turystyczne i krajoznawcze młodych uczestników.

• 13:00-16:30 – przybycie drużyn na punkt zborny na polanie we Pociecha
  • 13:00-16:30 – program towarzyszący
  • 17:00 – rozpoczęcie uroczystości
  • 19:00 -zakończenie wydarzenia