pt., 21.06.2024

Uroczystość

84. rocznica egzekucji więźniów Pawiaka w Palmirach

Polski Związek b. Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych, Muzeum Więzienia Pawiak – oddział Muzeum Niepodległości w Warszawie, Muzeum — Miejsce Pamięci Palmiry – oddział Muzeum Warszawy zapraszają na uroczystość upamiętniającą 84. rocznicę egzekucji więźniów Pawiaka w Palmirach, która odbędzie się w piątek 21 czerwca 2024 roku.

• o godz. 10.00 w Muzeum Więzienia Pawiak przy ul. Dzielnej 24/26, w Warszawie
  • o godz. 12.30 w Muzeum — Miejsce Pamięci P\Palmiry przy Drodze palmirskiej 1, w gminie Czosnów

Program wydarzenia:

• Część I — Muzeum Więzienia Pawiak godz. 10.00 Uczczenie pamięci, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod Pomnikiem Drzewa Pawiackiego, w asyście Warty Honorowej Wojska Polskiego Po zakończeniu uroczystości odjazd autokaru* do Palmir sprzed Muzeum Więzienia Pawiak przy ul. Dzielnej 24/26
  • Część II — Muzeum — Miejsce Pamięci Palmiry godz. 12.30 Uczczenie pamięci, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy na Cmentarzu Mauzoleum w Palmirach, w asyście Warty Honorowej Wojska Polskiego

*Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc w autokarze pod numerem telefonu (22) 831 92 89. Pierwszeństwo rezerwacji miejsc mają rodziny ofiar egzekucji oraz byli więźniowie Pawiaka.